1 - 2
Арда 1924 (Кърджали)
Full Time

Репортаж

Ботев претърпя поражение от Арда Кърджали с 1:2, след като съдиите дадоха скандална дузпа за гостуващия отбор в края на мача, която те реализираха. Бубакар Траоре вкара в 63-ата минута за Ботев, но Борислав Цонев изравни. В добавеното време реферът Красен Георгиев „видя“ нарушение срещу футболист на Арда и отсъди дузпа. ВАР съдията Георги Гинчев също не счете за нужно да се намеси, въпреки очевидната грешка на колегата си, а Тонислав Йорданов отбеляза попадението за 1:2.

Първият удар в срещата дойде в 20-ата минута, когато Клери Сербер проби отляво и сви топката за Мартин Смоленски, който я заложи и стреля, но неточно.

Ботев Враца бе по-активният от двата отбора на старта на второто полувреме. Даниел Генов комбинира с Клери Сербер, който надигра Густаво Каскардо и стреля от малък ъгъл, но топката рикошира в напречната греда в 52-рата минута.

Мартин Смоленски центрира от корнер в 63-ата минута към точката за изпълнение на дузпа, където Браян Переа отклони топката на втора греда с глава. Там Бубакар Траоре бе на точното място в идеалния момент, за да чукне топката във вратата – 1:0.

В 76-ата минута Борислав Цонев изведе Станислав Иванов по лявото крило на нападението на кърджалийци. Фланговият футболист комбинира на двойно с Принц Ебенезер, след което центрира на втора греда, където Цонев се извиси и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 83-ата минута Бабукар Траоре подаде на дясното крило към Мирослав Маринов, който си заложи топката и стреля по диагонал към долния десен ъгъл на вратата, но топката премина покрай страничния стълб.

В продължението Станислав Иванов влезе в наказателното поле, подхлъзна се и падна, но реферите видяха нарушение на Мартин Ачков и отсъдиха дузпа. Тонислав Йорданов изпълни, Федерико Бариос закачи топката, но не беше достатъчно и резултатът стана 1:2.

Малко след това Меси Биатумусока получи червен картон за нарушение срещу Анатолий Господинов.

БОТЕВ – АРДА 1:2
1:0 Бубакар Траоре 63′, 1:1 Борислав Цонев 76′, 1:2 Тонислав Йорданов 90’+3′

БОТЕВ: 34. Федерико Бариос – 23 Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев (44′ – 28. Едуардо Кунде), 13. Мартин Ачков – 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски (82′ – 17. Чавдар Ивайлов) –  14. Марко Мажуга (57′ – 15. Мирослав Маринов), 9. Даниел Генов (К) (57′ – 21. Бубакар Траоре), 8. Клери Сербер (82′ –  11. Ласана Н‘Диайе) – 19. Браян Переа